Kā atpazīt jostas daļas osteohondrozi

Jostas osteohondroze ir diezgan izplatīta slimība. Bet, neskatoties uz to, nekādā gadījumā nav ieteicams ļaut viņa ārstēšanai noritēt, jo tas var izraisīt nopietnas sekas, tostarp invaliditāti. Jo vecāks ir cilvēks, jo lielāka iespēja saslimt ar tādu slimību kā jostas daļas osteohondroze.

muguras sāpes ar osteohondrozi

Gados vecāki cilvēki ar šo slimību diemžēl saskaras vidēji 90% gadījumu. Kas attiecas uz īpašo riska grupu, tad tajā ietilpst tie, kuri nevada pietiekami mobilu un aktīvu dzīvesveidu. Un tādi cilvēki, redz, tagad ir vairākumā.

Galvenie jostas daļas osteohondrozes cēloņi

Nevienmērīga slodzes sadalījuma gadījumā uz zoda un stumbra muskuļiem starpskriemeļu diski deformējas un izvirzās starp skriemeļiem. Tas noved pie mugurkaula nervu saspiešanas. Rezultātā rodas tā sauktais radikulārais sindroms, kam raksturīgas muguras sāpes un ievērojama mugurkaula jostas daļas mobilitātes samazināšanās.

sāpes mugurkaulā ar jostas daļas osteohondrozi

Situācija, kad cilvēkam ar jostas daļas osteohondrozi ieķīlējas mugura, nerodas pēkšņi, tāpēc speciālisti iesaka uzsākt problēmas risinājumu, pirms tā kļūst kritiska. Tāpēc ir lietderīgi pārbaudīt savu ķermeni, lai noteiktu jebkādas problēmas.

Galvenie osteohondrozes simptomi ir:

  • velkot sāpes jostas rajonā (slimības pirmajā stadijā sāpes nav pārāk spēcīgas, bet ar laiku pastiprinās);
  • mobilitātes ierobežojums jostas rajonā;
  • problēmas staigāšanas laikā;
  • ekstremitāšu nejutīgums.

Starpskriemeļu asinsvadu saspiešanas dēļ var rasties pat iekšējo orgānu slimības. Tas notiek, ja slimība tiek nopietni atstāta novārtā. Ja novērojat kādu no iepriekš minētajiem simptomiem, ļoti ieteicams nekavējoties meklēt palīdzību no speciālista: neirologa vai terapeita. Ārsts izrakstīs visaptverošu terapiju, kas var efektīvi izvairīties no situācijas pasliktināšanās.

Kā rīkoties akūtas osteohondrozes lēkmes gadījumā

Ja mugura tomēr kādā brīdī negaidīti sagriezusies, jāzina, kādas konkrētas darbības jāveic, sagaidot ātrās palīdzības brigādi, kas ir jāizsauc. Tātad, mēs runājam par šādām manipulācijām:

  • nekādā gadījumā nedrīkst palīdzēt cilvēkam iztaisnot, jo šādas darbības var ne tikai izraisīt jaunu sāpju uzbrukumu, bet arī izraisīt vēl lielāku skriemeļu pārvietošanos, kas ir pilns ar paralīzes attīstību;
  • ja iespējams, palīdziet personai apgulties uz gultas vai dīvāna;
  • nepieskarieties sāpošajai muguras zonai;
  • cietušajam jādod anestēzijas līdzeklis, kas mazinās sāpes;
  • ja sāpju sindroms ir mērens, jostas zona jāārstē ar anestēzijas ziedi.

Jostas osteohondrozes ārstēšanas iezīmes

Galvenais uzdevums, kas jāatrisina jostas daļas osteohondrozes ārstēšanā, ir sāpju likvidēšana. Pēc tam jāveic vairākas darbības, lai atjaunotu mobilitāti un novērstu mugurkaula nervu saspiešanas cēloni. Principā ārstēšanas mērķis jebkurā gadījumā ir panākt pilnīgu pacienta atveseļošanos. Izvērstos gadījumos mēs runājam par stabilas remisijas indukciju ar lielāko motora funkciju atjaunošanu.

Ārstēšana var būt konservatīva un ātra. Konservatīvā jostas daļas osteohondrozes ārstēšanas metode ietver sāpju mazināšanas kursus, kā arī vispārēju stiprinošu un pretiekaisuma terapiju. Ķirurģiskā ārstēšana tiek veikta tikai gadījumos, kad pastāv reāls paralīzes risks, ņemot vērā ievērojamu mugurkaula diska pārvietošanos. Ķirurģiskās operācijas laikā tiek noņemta trūce, nomainīti starpskriemeļu diski, kā arī tiek noņemti kaulu izaugumi, saaugumi un rētas uz skriemeļiem.

Dažos gadījumos tautas ārstniecības līdzekļu izmantošana var būt diezgan efektīva metode. Piemēram, jūs varat izveidot kompreses, pamatojoties uz ārstniecības augiem. Lietderīgi arī jostas zonu aptīt ar šallēm vai šallēm no dabīga kamieļa vai jebkuras citas vilnas.

Osteohondrozes rehabilitācijas iezīmes

Lai konsolidētu veiktās ārstēšanas rezultātus, ļoti nopietni ieteicams veikt rehabilitācijas pasākumus. Labāk to veikt remisijas laikā medicīnas un fiziskās sagatavotības centros, kas ir atvērti gandrīz jebkurā pilsētā. Rehabilitācijas programmas tiek izstrādātas katram cilvēkam atsevišķi, kompleksu izvēloties individuāli. Tas ietver visa veida ārstēšanu, tostarp vingrošanas terapiju, masāžu un fizioterapiju.