Dzemdes kakla osteohondrozes ārstēšana - speciālistu ieteikumi

sāpes dzemdes kakla rajonā ar osteohondrozi

Kakls tiek uzskatīts par vienu no visneaizsargātākajām mugurkaula vietām. Tas ir saistīts ar kakla skriemeļu struktūras anatomiskām iezīmēm. Galu galā kakla skriemeļiem ir palielināta mobilitāte, tie ir ļoti viegli pārvietoti palielinātas slodzes vai traumu dēļ. Turklāt tie ātri iziet distrofiskas un deģeneratīvas izmaiņas. Un tā ir osteohondroze. Parasti slimības paasinājums notiek apakšējā kakla kustīgajā daļā. Un starp atslēgas kaulu un kaklu veidojas pumpis.

Cēloņi

Līdz šim precīzi osteohondrozes cēloņi (ICD kods M42) nav zināmi. Jebkurš ārsts jums pateiks vairākus faktorus, tostarp:

 • traucēti vielmaiņas procesi organismā;
 • predispozīcija;
 • slikta fiziskā attīstība, skolioze, plakanās pēdas un citu slimību saasināšanās kaulos un muskuļos;
 • saindēšanās un infekcija;
 • mugurkaula mikrobojājumi sitienu, kritienu, pēkšņu kustību, palielinātu slodžu, kā arī monotonu asimetrisku kustību rezultātā;
 • paaugstināts asinsspiediens (BP);
 • mugurkaula mikrobojājumi lūzumu un sasitumu rezultātā;
 • uztura grafika pārkāpšana, liekais svars, mazkustīgs dzīvesveids, kas izraisa šķidruma, vitamīnu, mikro un makro elementu trūkumu;
 • neērta poza miega laikā vai miega traucējumi;
 • stress, slikti ieradumi var izraisīt arī saasinājumu.

Tāpat jebkurš ārsts pateiks, ka osteohondrozes, ICD kods M42, parādīšanās iemeslu ir daudz vairāk dažādu iemeslu (piemēram, acīs parādās "zibens", uz kakla veidojas pumpis vai strauji paaugstinās asinsspiediens ). Tā rezultātā mainās spiediens un parādās mugurkaula artērijas sindroms, kā arī derealizācija.

Simptomi

Pirmie simptomi, kas parādās slimības gadījumā, ir pastāvīgas sāpes pagriezienos vai pēc miega, kā arī mugurkaula artērijas sindroms, kas izraisīja asinsspiediena paaugstināšanos. Ir kakla "stīvums". Muskuļi kļūst nejutīgi, un sāpju sindroms ilgst pietiekami ilgi. Pirksti sāk nejutīgi.

Pakauša rajonā ir stipras galvassāpes (mugurkaula artērijas sindroms) un palielinās spiediens. Rezultātā sākas derealizācija - slimam cilvēkam ir nestabila gaita, rodas reibonis un troksnis ausīs, acīs var parādīties "zibens". Pēc hipotermijas vai, ja gulēšanas pozīcija bija neērta, muskuļi kļūst iekaisuši, un pacients zaudē spēju pagriezt galvu. Turklāt pacienti var sūdzēties, ka, noliekot galvu uz priekšu, lāpstiņu zonā ir akūts sāpju sindroms, derealizācija utt.

Ja jūtat paasinājumu un līdzīgus simptomus, nekavējoties konsultējieties ar ārstu, lai jūsu dzīve nepārvērstos par elli.

Ārstēšana

Visiem, kas cieš no šīs slimības, rodas vienīgais jautājums: kā izārstēt dzemdes kakla osteohondrozi (ICD kods M42) un mugurkaula artēriju sindromu?

Ārstēšana ir divu veidu:

 • konservatīvs;
 • operatīvi.
mugurkaula kakla daļas bojājumi osteohondrozē

Tiek izvēlēts slimības ārstēšanas režīms (ICD kods M42), atkarībā no slimības smaguma pakāpes, atveseļošanās vēlmes un resursiem, kā arī citām indikācijām un kontrindikācijām katrā konkrētajā gadījumā. Lēmumu par ārstēšanas metodi pieņem ārsts.

Atbildiet uz pacientu jautājumu: vai ir iespējams izārstēt kakla osteohondrozi un mugurkaula artēriju sindromu? Ir tikai viena atbilde - jā. Bet ilgums un metode ir tieši atkarīga no slimības smaguma pakāpes.

Konservatīvai ārstēšanai un rehabilitācijai jānotiek kompleksā, kurā tiek izmantotas daudzas dažādas metodes. Mūsdienu medicīna samazina ārstēšanu un atveseļošanos pēc operācijas līdz divām galvenajām lietām:

 • zāļu terapija;
 • aparatūras ārstēšana (piemēram, pacienti izmanto īpašu aparātu dzemdes kakla osteohondrozes ārstēšanai, elektroforēzi);
 • Vingrošanas terapija (piemēram, horizontāla josla).

Bet, ārstējot kaklu, ārsts var novērot ķermeņa resursu nenovērtēšanu, piemēram, asinsspiediena paaugstināšanos. Procedūras notiek it kā pacienta "neesot", it kā nevar vai nevajadzētu notikt pacienta aktīva līdzdalība ārstēšanā. Šāda pasīva ārstēšanas un rehabilitācijas metode var būt ļoti ilga, un dažos gadījumos pat elektroforēze nepalīdz. Tā rezultātā slimība progresē, asinsspiediens nestabilizējas, mugurkaula artērijas sindroms neizzūd. Un pacientu turpina mocīt derealizācija un "zibens" acīs.

kakla sāpes ar osteohondrozi

Tāpēc konservatīvās kakla ārstēšanas un rehabilitācijas laikā un pēc operācijas ārstam jāiekļauj tādas metodes kā:

 • Vingrošanas terapija (un pareiza gulēšanas pozīcija).
 • Pilates dzemdes kakla osteohondrozes ārstēšanai.
 • Horizontālā josla.
 • Elektroforēze.
 • Ūdens aerobika.
 • Izkraušanas ārstēšana, kuras pamatā ir mugurkaula vilkšana.
 • Magnētiskā, elektriskā un vibrācijas stimulācija.
 • Ultraskaņas, lāzera un mobilizācijas-vakuuma terapija.
 • Terapeitiskā diēta.
 • Psihoterapija.
 • Zāļu terapija (pretsāpju līdzekļi, spazmolīti, pretiekaisuma līdzekļi utt. ).

Profilakse

Labākā slimības profilakse ir pareizs uzturs un fiziskā izglītība (ūdens aerobika un horizontālā josla)

Turklāt nebūs lieki masēt muguras, muguras lejasdaļas un ekstremitāšu muskuļus. Jāveic arī vingrinājumi ar roku un kāju šūpojošām kustībām, pagriežot galvu un mīcot kaklu, lecot vietā, pievelkot uz augšu uz horizontālās joslas. Un tad mugurkaula artērijas sindroms un derealizācija jums neapdraudēs.

vingrošana kaklam ar osteohondrozi

Ārstēšana mājās

Ir daudz leģendu par mājas terapijas bīstamību un tautas līdzekļu izmantošanu. Vienlaikus ārsts pat iesaka slimību (SSK kods M42) un mugurkaula artēriju sindromu ārstēt mājās, jo izārstēšanas ilgums ir atkarīgs no pacienta uzvedības un dažādu ārstēšanas metožu izmantošanas (piemēram, bārs) mājās.

Horizontālā josla pašapstrādei ir lielisks simulators. Ja vingrinājumu komplektā plānojat iekļaut horizontālu joslu, esiet ļoti uzmanīgs. Galu galā jebkura pēkšņa kustība var nodarīt kaitējumu, un tad horizontālā josla nebūs palīgs, bet gan "kaitēklis". Nelietojiet ļaunprātīgi ārstēšanu mājās, ja nezināt, ko darīt.

Neārstējieties mājās, bet dodieties pie ārsta!

Tomēr nesteidzieties sākt ārstēšanu mājās: tas ir kvalificēts ārsts, kurš sniegs noderīgus ieteikumus pašapstrādei. Viņš ne tikai izrakstīs zāles, bet arī pateiks, kā rīkoties, lai nebūtu paasinājumu. Viņš paskaidros, kā uzvesties, lai nenotiktu derealizācija un acīs nerādītos "zibens". Tajā būs redzams arī vingrojumu komplekss, pateicoties kuram pazudīs pumpis starp kaklu un atslēgas kaulu.

Neaizmirstiet, ka mājās nav iespējams veikt elektroforēzi, kas ir tik nepieciešama šai slimībai.

Par galveno terapijas kļūdu tiek uzskatīta nepietiekama iedziļināšanās: simptomu atbrīvošanās mājās (piemēram, "zibens" acīs pārstāja parādīties un pazuda derealizācija) nenozīmē, ka no slimības ir izdevies atbrīvoties. Un tas tikai rada īslaicīgu komforta sajūtu ar turpmāku savārguma uzbrukumu, kā arī sāpju saasināšanos. Šīs slimības saasināšanās var kaitēt pacientam.

Tāpēc pretsāpju medikamentu lietošana slimības ārstēšanā mājas apstākļos ir tikai neliela daļa no tā, ko spēj paveikt. Vislabāk nav pašārstēties, konsultēties ar speciālistu un apmeklēt noteiktās procedūras.

Parasti ārsti sniedz padomus, kuru pilnīga ievērošana ir kvalitatīvas ārstēšanas garantija. Starp tiem ir: diēta, vingrošanas terapija, zāļu lietošana, dzīvesveida izmaiņas, miegs un atpūta, gultas veļas izvēle.

Osteohondrozes (ICD kods M42) ārstēšanā ir nepieciešama sistemātiska pieeja, tāpēc ārsta izrakstītās receptes jāievēro nevis daļēji, bet pilnībā.